Gökçeada Otelleri

     Çanakkale Gökçeada otelleri nin pek çoğu bölgenin geleneksel mimarisi olan taş mimariye uygun şekilde yapılmıştır. Doğa ile uyumlu bir yapıya sahip olan Gökçeada otelleri nde doğal olan tek şey mimari değil. Gökçeada’da bulunan oteller aynı zamanda organik kahvaltıları ile de ünlü. Tatiliniz boyunca bu organik ve eşsiz lezzetteki kahvaltılar Gökçeada otellerinde yapacağınız konaklamanın en keyifli anlarını oluşturacak. Konakladığınız Çanakkale Gökçeada otelleri nin restoranlarında, leziz balıkların tadına bakmayı ve şöminenin kenarında şarabınızı yudumlamayı da unutmayın.

 

GÖKÇEADA OTELLER & BUTİK OTELLER

LAZ KOYU KONUKEV

0 534 785 94 26

Oda + Kahvaltı

Laz Koyu

PORTA TROYA HOTEL

0 286 888 00 26

Oda + Kahvaltı

Merkez Girişte

DEĞİRMEN KONUKEVİ

0 542 825 87 07

Oda + Kahvaltı

Yukarı Kaleköy

EM-VEY APART HOTEL

0 535 866 16 72

Deniz Manzaralı

Uğurlu Köyü

MAYER TAŞ EV

0 533 038 72 15

Tepeköy

ÖZBEK OTEL

0 535 888 99 53

Oda + Kahvaltı

Merkezde

KALE MOTEL RESTAURANT

0 286 887 44 04

Otel & Restaurant

Kaleköy Liman

Gökçeada Otelleri

Harikulade doğası ve antik geçmişi ile turizm sezonunun en güzel tatil rotalarından birisi olan Gökçeada, farklı doğası ve harika iklimi ile misafirlerini farklı lokasyonlarda bulunan otel seçenekleri ile ağırlıyor.

Gökçeada otelleri, adanın yapısı ve doğası gereği farklı özellikleri ile öne çıkan birçok konaklama seçeneği ile birlikte misafirlerini cezbetmektedir. Adada ev pansiyonculuğu ile başlayan konaklama sektörünün gelişimi bugün ki profesyonel işletmecilik halini almaya başlamıştır. Adada turizmin gelişmesiyle birlikte, yerel yapıya uygun mimarinin koruması amaçlanarak buna uygun konaklama tesisleri oluşturulmuştur.

Adada ev pansiyonculuğu ve apart konaklama oldukça yaygındır. Yerel halk turizmin gelişmesi ile birlikte evlerini pansiyona çevirmiştir.

Gökçeada Merkez Otelleri

Gökçeada’nın merkezi, adanın iç kısmında feribot iskelesine 7 km’lik bir mesafede bulunmaktadır. Adanın merkezi, otantik bir Ege kasabasını andırmaktadır. Eski nostaljik evleri ve ada mimarisine uygun yapılan otelleri ile uzun süreli kalışlar için tercih edilebilecek en iyi lokasyonların başında gelmektedir. Adanın köylerine ve plajına ulaşım için birçok imkân mevcut. Gökçeada otelleri arasında merkez otelleri, alışveriş ve her türlü dükkâna ulaşabileceğiniz en iyi tercih noktalarından birisidir.

Köy Otelleri

Yeni Bademli, Uğurlu, Şahinköy gibi köyler, konaklama yapabileceğiniz köylerden sadece birkaçı. Yeni Bademli’de yaşayan yerel halk, evlerini pansiyon ya da apart şeklinde kiraya vermektedir. Kimileri ev pansiyonculuğu kimileri ise profesyonel pansiyonculuk yapmaktadırlar.

Yeni Bademli’de genel olarak oda kiralama modeli çok yaygındır. Kalan misafirlerin yemek ihtiyacı; ortak kullanıma sunulan mutfaklarda giderilmektedir.  Ye­ni Ba­dem­li, Gökçeada’nın merkezinden sonra en çok market, fırın, kasap, manav gi­bi alışveriş noktasına sa­hip olan konaklama noktası konumundadır. Köy­lü­ler ken­di ektikleri meyve ve sebzelerden pek­mez, reçel, tar­ha­na ve salça gi­bi el emeği ürün­le­ri evlerinin önlerinde kurulu tezgahlarda satmaktadırlar. Merkez ve Yeni Bademli arasında sıklıkla minibüs seferleri yapılmaktadır.

Uğurlu adanın en kalabalık köylerinden birisidir. Gizli Liman’a 5 dakikalık mesafesi ile tatilcilerin uğrak noktalarının başında gelmektedir. Gökçeada otelleri geneline baktığınızda ev pansiyonculuğu çok yaygındır. Dolayısıyla burada da ev pansiyonculuğu sıklıkla karşılaşılan konaklama modellerindendir. Bu tür konaklama modelleri dışında profesyonel pansiyonlar ve moteller bulma imkanınızda bulunmaktadır.

Aydıncık Plajı

Plajın hemen yanı başında konaklama yapmak isteyenler için daha çok camping modeli konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Gökçeada otelleri içerisinde karavan ve çadır tarzında konaklama tercih edeceklere hitap eden bir bölgedir. Tesislerde elektrik, su, duş ve tuvalet gibi ihtiyaçlar rahatlıkla bulunabilmektedir.

Rum Köyleri

Adanın en güzel manzaralarına sahip eski Rum köylerinde konaklama, sakinlik ve dinginliği seçmek isteyen misafirlere hitap etmektedir. Değişik sanat atölyelerinin bulunduğu bu bölge, Gökçeada otelleri içinde en otantik lokasyonlardan birisidir. Buralarda otel, pansiyon ve apart şeklinde konaklama tercihleri bulunmaktadır.

Gökçeada otelleri, farklı konaklama tarzları ve Ege’nin o muhteşem doğasının özünü bulabileceğiniz harika lokasyon seçenekleri ile misafirlerini yıl boyunca ağırlamaktadır.