GÖKÇEADA ULAŞIM

 

  Gökçeada, Türkiye’nin kuzey batısında, Ege Denizinde bulunan en büyük adasıdır. Gökçeada’ya ulaşım deniz yolu ile sağlanmaktadır.

  Gökçeada’ya kendi araçları ile ilk defa gelecek misafirlerimiz aşağıda belirtilen güzergahları kullanarak adaya ulaşabilirler.

 

1) İstanbul güzergahından gelecek misafirlerimiz için yol tarifi:

  İstanbul-Tekirdağ-Keşan-Gelibolu güzergahını izleyerek, Eceabat’a 5-6 Km kala Kabatepe-Gökçeada tabelasına dikkat ederek, bu istikamette (Sağa) dönüş yapmalısınız. 7-8 Km’lik bu yol sizi Çanakkale şehitliklerinden geçerek Kabatepe Limanına getirecektir. Gökçeada’ya feribot seferleri Kabatepe Limanından yapılmaktadır. Yaklaşık 1.5 saatlik bir seyahatin ardından adaya (Kuzu Limanı) ulaşabilirsiniz.

  Yolculuğa çıkmadan önce, deniz ulaşımını sağlayan Gestaş’tan feribot saatleri ile ilgili bilgi almanız, yolculuğunuzu rasyonel bir şekilde planlayabilmeniz açısından yardımcı olacaktır.

  Gestaş ile ilgili iletişim bilgileri aşağıda sunulmuştur.

 

2) İzmir-Bursa-Kocaeli güzergahlarından gelecek misafirlerimiz için yol tarifi:

  Bu güzergahı takip edecek misafirlerimiz, Çanakkale Limanına geldiklerinde feribot ile Eceabat’a geçmeleri gerekmektedir. (Yaklaşık 15-20 dakika) Eceabat’a geçtikten sonra, İstanbul yolunu 5-6 Km takip ederek Kabatepe- Gökçeada tabelası görüldüğünde bu istikamete (Sola) dönerek Kabatepe Limanına gelmeleri gerekmektedir. Kabatepe Limanından feribota binerek yaklaşık 1.5 saatlik bir deniz yolculuğu sonucunda Gökçeada’ya ulaşabilirsiniz.

Önemli not:

  Çanakkale güzergahından Gökçeada’ya veya Gökçeada’dan Çanakkale güzergahına gidecek misafirlerimiz, ilk feribota biniş noktasında varış noktasını belirtmesi durumunda, bir biletle iki feribot geçişini yapabilmektedirler. Bu hususu belirtmeyi unutmanız durumunda, her iki geçişte de ayrı ayrı ücret ödemek zorunda kalırsınız…

Gökçeada’ya otobüs ile ulaşım:

  Yaz sezonunda Gökçeada’ya iki otobüs firması sefer yapmaktadır. Bunlar Çanakkale Truva ve Metro Turizmdir. Kışın ise sadece Çanakkale Truva Turizm seferlerini sürdürmektedir.

Çanakkale Truva Turizm: 0212 4440017

Metro Turizm                   :02126583232

 

Gestaş iletişim bilgileri:

  Gestaş Tel:4440752

  web       : http://www.gdu.com.tr/

GÖKÇEADA FERİBOT SAATLERİ